Szkoła

Punkty nauczania 2018-2019

UWAGA: dodatkowy punkt na Spandau (2019.05.06)

PUNKTY NAUCZANIA  W ROKU SZKOLNYM  2018-2019

(W większości punktów lekcje trwają od godz. 16.30 do godz. 19.00 )

 

NEUKÖLN - Biuro PTS "Oświata"
Lichtenrader Straße 42, 12049 Berlin
kontakt telefoniczny możliwy w poniedziałki i czwartki w godz.12–14
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

FRIEDRICHSHAIN - Andreas–Schule Gymnasium
Koppenstr.76, 10243 Berlin
Räume: H103, H105
środa
16.30 - 18.30 Kl. 1-3, 4-6 i gimn.

 

TEMPELHOF - Georg-Büchner-Oberschule (Gymnasium)
Lichtenrader Damm 224-230, 12305 Berlin
sala na parterze
wtorek 16.30 - 19.00 kl. 1-4

 

REINICKENDORF - Bettina-von-Armin-Oberschule
Senftenberger Ring 49, 13435 Berlin
pawilon nr. 6, I piętro
środa 16.30 - 19.00
kl. 0 dla dzieci 5-9 lat
kl. 1-2, kl. 3-4, kl. 5-6 i gimn.

 

RUDOW - Grundschule am Regenweiher
Johannisthaler Chaussee 328, 12351 Berlin
Parter sale nr 5, 7, 10
wtorek  16.30 - 19.00
kl. 0-3, kl. 4-5, kl. 6 i gimn

 

WILMERSDORF - Marie-Curie-Oberschule
Weimarische Straße 21, 10715 Berlin
I piętro, klasy nr 204-207
środa 16.30 - 19.00
kl. 0-1, kl. 2-3, kl. 4-6 i kl.gimn.

 

SPANDAU - Lily-Braun-Oberschule
Münsinger Straße 2, 13597 Berlin
sale: 024, 025, pierwsze piętro
środa 16.30 - 19.00
kl. 1-3, kl. 4-6 i kl. gimn.
17.30 – 19.00
przygotowanie do egzaminu certyfikatowego

 

SPANDAU - Christian Morgenstern Grundschule
FiZ Hermine

Räcknitzer Steig 12, 13593 Berlin
wtorek 14.30 - 17.00 Klasa 1-3

 

PRENZLAUER BERG - Medienzentrum
Hosemannstr.14, 10409 Berlin
poniedziałek  16.30 - 18.00
grupa przedszkolna
poniedziałek  16.30 - 19.00
kl. 1-3

 

POTSDAM - Rosa-Luxemburg-Grundschule
Burgstraße 23a, 14467 Potsdam
sala 222, 223
czwartek 16.15 - 17.45
grupa młodsza i grupa starsza

 

POTSDAM - Grundschule am Humboldtring
UNESCO-Projektschule
Humboldtring 15/17, 14473 Potsdam
wtorek 16.30 - 18.00 grupa przedszkolna


WEDDING - St.-Petrus-Kirchengemeinde
Bellermannstr. 92, 13357 Berlin
dzwonek wejściowy do Gemeindesaal
czwartek 16.30 - 19.00 kl. 1-3, kl. 4-6 i kl.gimn.

 

Nasi nauczyciele

nauczaciele

NAUCZYCIELKI

  • Edyta Atamaca
  • Małgorzata Cieśla
  • Aleksandra Glodowski
  • Małgorzata Górny
  • Ewa Gruszczyńska
  • Edyta Kulik
  • Magdalena Lepianka-Nowak
  • Izabela Maria Mischke
  • Dorota Paszylka
  • Wiesława Piórkowski
  • Anastazja Pustelnik
  • Agnieszka Redźko
  • Alina Rytarowski
  • Magdalena Sarbowska
  • Jolanta Sawczuk
  • Dorota Sowiński
  • Małgorzata Staszak
  • Emilia Wojtania-Chmiel

WSPÓŁPRACA

  • Remigiusz Fiedler
  • Ewa Kabacińska
  • Izabella Modrzejewska

TEATR

  • Katarzyna Pelikan
  • Przemysław Walkowicz

 

 

 

kurs przygotowujący do egzaminu certyfikatowego 2018



kurs przygotowujący do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego
(na poziomie B-2)

 rozpoczyna się od najbliższego wtorku 19.09.2017 od godz. 17.30 do 19.00

w sali 204, w Marie-Curie-Oberschule, Weimarische Str. 21, 10715 Berlin

Wpis na niemieckie świadectwo

Istnieje możliwość wpisania ocen z uczestnictwa dziecka w lekcjach nauki języka polskiego na niemieckie świadectwo.

Der Besuch der Polnischen Schule ist, auf Antrag, ein eintragungsfähiger Ergänzungsunterricht.

Der Antrag (mit dem Zeugnis in Kopie) muss bei dem Klassenlehrer oder der Schulleitung gestellt werden. Bei Schwierigkeiten wenden Sie sich direkt an das zuständige Schulamt.

Zainteresowanych odsyłamy do berlinskiego SchulG:
Ausführungsvorschriften über Zeugnisse iVm § 128 SchulG für Berlin

Stand: 07.2017