Home

Konkurs Recytatorski - 2015 - relacja

20150506_konkurs_recytatorski

6.05.2015, w stylowym pomieszczeniu Konzertbühne „Grüner Salon“, odbył się organizowany przez PTS „Oświata“  Finał V Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Posłuchaj mnie“.


20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski20150506_konkurs_recytatorski

Ani sobotni upał, ani zmiana czasu i lokalizacji imprezy nie zniechęciły młodych miłośników literatury pięknej do zaprezentowania przygotowanych utworów. Przybyli licznie w towarzystwie rodziców i nauczycieli.
Konkurs był pełen emocji i przeżyć, nie tylko wśród występujących, ale i wśród publiczności.  Czasami uczestnikom trema dawała się we znaki, ale pełne jej zrozumienie i brawa zebranych szybko ją pokonywały.
Uczniowie w ciekawy, barwny sposób interpretowali utwory m. in. Brzechwy, Tuwima, Kochanowskiego, Szymborskiej, Poświatowskiej, Herberta. Niektórzy, to prawdziwi mistrzowie słowa!
Jury pod przewodnictwem Celiny Muzy – aktorki i wokalistki – oceniało w trzech kategoriach wiekowych, a o wysokim poziomie konkursu świadczy przyznanie nagród równorzędnych.
W oczekiwani na werdykt jury dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy Haliny Tramby-Kowalik.
Dla laureatów PTS „Oświata“ ufundowało talony do Dussmanna, a Stowarzyszenie POLin Polki w Gospodarce i Kulturze nagrody książkowe i występ teatrzyku.
W konkursie wzięli udział uczniowie PTS „Oświata“,  Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Berlinie, Szkół Europejskich: Robert-Jungk-Oberschule i Katharina – Heinroth - GS, Katolickiej Sankt Marien.

A oto laureaci i wyróżnieni :

Grupa młodsza
  • I – Julia Siódmok  i  Natalia Lindner
  • II – Maria Jędrasik
  • III – Stanisław Jan Felek
Grupa średnia
  • I – Dominika Tartakowska
  • II – Alina Gałamon i Gabriel Pietrzyk
  • III – Patryk Rachuta
  • NAGRODA SPECJALNA JURY - Noah Trampert
Grupa starsza
  • I – Felix Hudec
  • II – Aleksandra Leśniewicz
  • III – Natalia Kuleta
  • wyróżnienie  Natalia Jarkowska
Wszyscy uczestnicy z najstarszej grupy otrzymali zaproszenie od AgitPolska na warsztaty radiowe w Berlinie  pt. "Nie bój się sąsiada - z islamem za pan brat",
a  obie Natalie  dodatkowo  zaproszenie  na  warsztaty  teatralne  do  Białegostoku.

Do zobaczenia za rok !
 
Sponsorami nagród w tegorocznym konkursie są: